Sint Willebrord

Vrouwen gedrogeerd, verkracht en gefilmd: man uit Sint Willebrord aangehouden

Politie logo met water

Foto: ZuidWest Update

Anne van Egeraat Anne van Egeraat

Een man uit Sint Willebrord is vorige week aangehouden door de politie vanwege een groot onderzoek. Meerdere vrouwen zouden door iemand uit hun directe omgeving zijn gedrogeerd en vervolgens verkracht en gefilmd. De beelden zijn gedeeld in besloten social mediagroepen.

De politie is het onderzoek naar de verkrachtingen gestart na verkregen informatie van overheidsdiensten uit Duitsland en Engeland. Het gaat om meerdere vrouwen in Nederland die hier slachtoffer van zijn geworden. Om hoeveel vrouwen het precies gaat is nog niet duidelijk.

De beelden van de verkrachtingen zijn gedeeld in besloten social mediagroepen. Ook werden in die groepen informatie en tips gedeeld over hoe je slachtoffers het beste kan drogeren.

Verdachten in beeld

Rechercheurs van de Eenheid Rotterdam hebben acht verdachten kunnen identificeren die deelnamen aan die groepen. Het gaat om mannen met leeftijden tussen de 21 en 51 jaar. Zij komen uit Sint Willebrord, Rotterdam, Sassenheim, Hilversum, Veldhoven, Amstelveen en de gemeenten Hulst en Horst aan de Maas.

Op woensdag 27 en donderdag 28 mei heeft de politie op meerdere plaatsen in Nederland woningen doorzocht. Vier verdachten zijn aangehouden, waaronder de man uit Sint Willebrord. Zij zijn allemaal verhoord. Het onderzoek loopt nog en de politie benadrukt dat er nog meer mensen aangehouden kunnen worden.

De verdenkingen tegen de mannen lopen uiteen. Zo hebben mannen de illegale beelden gedeeld, sommigen hebben de beelden gemaakt en verspreid. Ook zijn er mannen die worden verdacht van het in gevaar brengen van de slachtoffers, door ze te drogen en ze te verkrachten. Of tot een poging van verkrachting.

Onderzoek gaat door

In de doorzochte huizen zijn computers, usb-sticks, SD-kaartjes en telefoons in beslag genomen. Ook zijn er op verschillende plekken drogerende en/of verdovende middelen gevonden en wapens in beslag genomen.

Alle in beslag genomen spullen worden gebruikt voor het verdere onderzoek. Zo is het bijvoorbeeld nog niet duidelijk hoeveel slachtoffers er precies zijn. “Maar wat wel duidelijk is, is dat dit een zaak is met een enorme impact”, zegt Milou van der Kolk, Team Seksuele Misdrijven van Rotterdam.

Het nieuws dat je partner of een bekende je heeft gedrogeerd en misschien zelfs heeft verkracht, kan je wereld volledig op zijn kop zetten.

“Als slachtoffer weet je mogelijk niet wat er met je is gebeurd omdat je gedrogeerd kunt zijn en buiten bewustzijn was”, gaat Van der Kolk verder. “Het nieuws dat je partner of een bekende je mogelijk heeft gedrogeerd en misschien zelfs heeft verkracht of dit heeft willen doen, kan je leven volledig op zijn kop zetten.”

Speciaal voor deze zaak heeft Slachtofferhulp Nederland op verzoek van de politie een team klaarstaan. Daarbij wordt nauw samengewerkt met het Centrum Seksueel Geweld en Veilig Thuis.