Moerstraten

Ad neemt afscheid van zijn dorpskroeg: ‘Het is toch 26 jaar van mijn leven geweest’

Café de Bakker in Moerstraten (Bron: Wilfred Verwey)

Ronald Joore Ronald Joore

Heeft hij nu wel of geen plannen om te stoppen? De geruchten deden al even de ronde in Moerstraten, maar nu is het officieel: Ad Bartels stopt met Café de Bakker. Wat dat betekent voor de dorpskroeg én voor Ad zelf? “Stilzitten? Dat is niets voor mij.”

“Vanaf 1 mei 1999 ben ik de eigenaar van het café. Dat is dus 26,5 jaar om precies te zijn”, vloeit het uit de mond van Ad Bartels. Alsof het de dag van gisteren betreft. Maar nu is het tijd om ermee te stoppen. “Met de eigen kroeg dan, want helemaal stil zitten dat is niets voor mij”, aldus de montere 70-jarige barkeeper. Ad vertelt over wat hij gaat doen en wat er met het dorpscafé gaat gebeuren.

Hulp van de carnavalsstichting

Ad was de enige eigenaar en voor een vrouw in zijn leven had hij door zijn drukke horecabestaan geen tijd. “Tijdens hele drukke periodes, zoals bijvoorbeeld met carnaval, dan sprongen de leden van de carnavalsstichting bij. Zij hielpen dan achter de bar en met het opbouwen van een extra tent, alleen was dat niet te doen geweest”, vervolgt Ad zijn verhaal. “In de toekomst stil zitten dat ga ik helemaal niet doen want dat is niets voor mij. Nee, ik heb al contact met een bedrijf wat extra horecapersoneel inzet op drukke dagen.” Dus we kunnen Ad volgens hem terug verwachten in de Bergse horeca en in Roosendaal.

Coronaperiode

Door de Coronaperiode werd het een ander verhaal voor wat betreft de bezoekers van de dorpskroeg. De jongeren gingen zich sinds die tijd meer thuis vermaken. Ze bouwden desnoods hun eigen barretje aan huis. “Wij hebben nu echt een publiek wat bestaat uit verenigingen. Zo zijn er de nodige kaartclubjes en de biljartverenigingen die het café bezoeken. De biljartverenigingen heb ik zien groeien van in het begin vier stuks naar inmiddels acht. Die hebben allemaal ook weer hun eigen competitie”, vertelt Ad. En dat biljarten brengt ook het toekomstperspectief voor de dorpskroeg zo blijkt later in de interviews.

Met gemengde gevoelens.

Ad heeft afgelopen weekend op de vrijdagavond verschillende presentjes mogen ontvangen van de stamgasten. “En zaterdag was een avond ter ere van de overname en ik stond daar, echt, met gemengde gevoelens te kijken. Het is toch zesentwintig jaar van mijn leven geweest”, laat Ad weten.

Ad Bartels achter zijn tap

De nieuwe eigenaren zijn Wilfred Verwey en zijn vrouw Jose. Zij deden twintig jaar geleden ervaring op in de horeca in Roosendaal en Bergen op Zoom als barkeepers. Maar kozen daarna voor een andere loopbaan. “Ik ken Ad misschien al wel twintig jaar en ik kom elke week bij hem biljarten”, aldus Wilfred. “Ik wil vooral leuk werk doen en na een carrière als logistiek planner ben ik aan iets anders toe. Zo is de overname via het biljartspel tot stand gekomen.”

Dorpse gezelligheid

De nieuwe eigenaren willen er zeker hun eigen draai aangeven. Dat willen ze gaan doen in bijvoorbeeld de vorm van: Nederlandstalige muziekavonden, karaoke en eventueel een Oktoberfest.

“In de omstreken is Café de Bakker toch een begrip. Met klandizie van de KPJ – Katholieke Plattelands Jongeren- de kaartclubs met bijvoorbeeld het rikken en natuurlijk de biljartclubs. Dat gaan we zeker behouden”, vertelt Wilfred hoorbaar enthousiast. Daarmee lijkt de enige tip van Ad opgevolgd te worden: “Behoud die typische dorpse gezelligheid van de kroeg met al zijn verenigingen.”