Om onrust weg te nemen trekt de VLP het plan Groot Visdonk in

Het Rozenven in Landgoed Visdonk
Vol enthousiasme presenteerde de partij vorig jaar zomer de plannen met het natuurgebied. Maar dat enthousiasme verdween snel toen bleek dat het plan bij veel omwonenden gevoelens van angst, boosheid en verdriet opriep. Het lukt de partij niet om die gevoelens weg te nemen. Daarom trekken zij het plan in. Ze informeerden de gemeenteraad hier donderdag over in een brief.
Tijdens de inspraakavond in september lieten vele omwonenden van zich horen. Ze waren op zijn zachtst gezegd niet blij met het plan. “Ze waren bang dat wij hun bedrijven willen uitkopen”, verklaart partijleider Arwen van Gestel. “Dat is zeer zeker niet onze intentie en dat staat ook nergens in het plan maar dat is wel de angst die ze tot op de dag van vandaag voelen.” En er speelt nog iets anders. Een deel van Visdonk ligt op grondgebied van de gemeente Rucphen. Mensen vinden dat een Roosendaalse partij zich daar niet mee moet bemoeien. “Waar bemoei je je mee”, zei een van de insprekers vorig jaar.
Als mensen zich, ook nu nog, zoveel zorgen maken om dit plan dan vind ik dat we het moeten intrekken. Ik heb echt met die mensen te doen.
Van Gestel hoopte de onrust weg te kunnen nemen. “Ik heb omwonenden meerdere malen uitgenodigd om in gesprek te gaan. Helaas gaan ze op de uitnodiging niet in. Ik heb afgezien van ZLTO, nadien niemand gesproken”, zegt Van Gestel. “Maar als mensen zich, ook nu nog, zoveel zorgen maken om dit plan dan vind ik dat we het moeten intrekken. Ik heb echt met die mensen te doen.”
Persoonlijk informeren
Het plan maakt veel emoties los. Dat heeft Van Gestel zich onvoldoende gerealiseerd. “Als ik dat had geweten had ik mensen vooraf beter geïnformeerd. Ik heb ze vooraf allemaal een mail gestuurd. Maar ik weet inmiddels dat ik dat niet goed heb aangepakt. Dat had anders gemoeten. Persoonlijker.”
Samen blijven kijken
Het plan is nu helemaal van tafel. Van Gestel kondigt in zijn brief aan de raad wel aan dat zijn partij zich beraad op een nieuw voorstel. Hoe dat er uit zal zien weet hij nog niet. “Misschien moet het in kleinere stapjes”, zegt hij. “Voorop staat dat we samen willen blijven kijken naar wat we kunnen doen om natuur- en recreatiemogelijkheden uit te breiden. Zónder bedrijven te raken of uit te kopen. Dat is absoluut niet de bedoeling”, benadrukt hij. “Nog steeds ga ik graag in gesprek met betrokkenen. Die uitnodiging blijft van kracht”, besluit van Gestel.
Lees ook: VLP heeft grootse plannen met Visdonk: ‘Meer natuur én recratie’ Lees ook: Veel weerstand tegen plan Groot Visdonk Lees ook: ‘Goede basis ontbreekt bij voorstel Visdonk’