Staking streekvervoer gaat donderdag niet door: gesprekken over cao terug naar onderhandelingstafel
Het FNV-logo op een hesje (foto: ZuidWest Update).
De aangekondigde staking van het streekvervoer op donderdag 22 oktober gaat niet door. Werkgevers zijn bereid voorstellen in te trekken en een beter loonbod te bieden en daarom wil vakbond FNV terug naar de onderhandelingstafel. Daarom is de staking uitgesteld tot 7 november.
“Werkgevers hebben een deel van hun verslechteringsvoorstellen ingetrokken en een stap gezet in het loonbod. Dat biedt ruimte om weer om tafel te gaan. Maar een goede cao is er daarmee nog niet”, schrijft FNV-onderhandelaar Marijn van der Gaag, op LinkedIn.
Lees ook: Opnieuw staking streekvervoer op deze week: FNV zet werkgevers verder onder drukDe stakingen van FNV, die elke week een dag zouden plaatsvinden, worden hiermee twee weken opgeschort. Vorige week vond de eerste staking plaats, waarbij onder andere Arriva een dag niet reed.
De impact daarvan is toonaangevend, benadrukt de onderhandelaar in zijn bericht: “De massale staking van 14 oktober heeft laten zien hoe groot de betrokkenheid is. Die steun nemen we mee naar de onderhandelingstafel.”
Voor nu zijn de stakingen dus uitgesteld tot 7 november. Van der Gaag sluit tot slot zijn bericht af met: “We geven de gesprekken een serieuze kans. Uiteindelijk hebben onze leden het laatste woord.” Daarmee wil hij benadrukken dat er ‘ja’ wordt gezegd tegen de onderhandeling, maar niet tegen de huidige voorstellen.