Etten-Leur

Een mijlpaal en een afsluiting; 25ste Crossduathlon Etten-Leur ook de laatste

Liselotte de Lobel Liselotte de Lobel

Het is een einde van een tijdperk; de 25ste editie van Crossduathlon Etten-Leur is namelijk ook meteen de laatste. Vanwege het vrijwilligerstekort wordt het sportevenement niet meer voortgezet. “Het is een mooie afsluiter”, vindt organisator Wim van Haperen.

Zo’n vijftig vrijwilligers lopen op het circuit rond om alles in goede banen te leiden. Voor Van Haperen is het een mooie afronding van het jaarlijkse sportevenement. “We organiseren dit al 25 jaar, maar jammer genoeg gaan wij ermee stoppen. We vinden dit een mooi getal om er een streep achter te zetten, want het is toch wel heel veel werk. Er zijn een aantal werkgroepleden die hebben gezegd ‘dit is onze laatste keer’.” Dat heeft er volgens de organisator toe geleid dat de overige werkgroepleden ook besloten om er een punt achter te zetten.

Rennen, fietsen en rennen

De wedstrijd bestaat uit twee disciplines – hardlopen en fietsen. Tijdens de korte ronde beginnen deelnemers met een hardloopronde van drie kilometer. Vervolgens tien kilometer fietsen en tot slot anderhalve kilometer rennen. Voor de lange crossduathlon zijn deze aantallen verdubbeld. Tijdens de eerste wedstrijd deden recreanten, junioren (12+) en duo’s mee. “Het was voor ons de eerste keer en helaas hier dan ook de laatste, maar het beviel goed”, vertelt een van de deelnemers. “Dat is wel jammer, want dit zat lekker in de buurt. Dan moeten we maar opzoek naar andere locaties”, vult haar duo-partner aan. Zo’n circa 350 deelnemers, verspreid over de twee afstanden, waren aanwezig om mee te doen aan de race.

Afsluiting

“Ook de leeftijd van de aanwezige vrijwilligers en de werkgroep speelt een rol”, gaat Van Haperen verder. Dat was geen makkelijke keuze volgens de organisator. “Het is toch een beetje ons stokpaardje, ons wedstrijdje, maar goed. We moesten de beslissing nemen en we hebben ‘m gemaakt.” Reacties zoals ‘jammer’ en ‘de laatste keer hé’ kreeg hij door de dag heen te horen. “Het is helaas niet anders.”

Voor vrijwilliger Huub Maas is het extra dubbel. Hij heeft namelijk een speciale band met het evenement. Maas: “Deze wedstrijd hebben ze eigenlijk voor mij opgebouwd 25 jaar geleden. Als duo-atleet uit Etten-Leur begon ik progressie te maken. Op een gegeven moment werd ik wereldkampioen en ze vonden dat een wereldkampioen een eigen wedstrijd moest hebben in zijn of haar stad.” Na zijn sportcarrière is hij bij de Crossduathlon actief gebleven als vrijwilliger.

Als afsluiter van al die mooie jaren gaan alle vrijwilligers binnenkort uit eten. Dat is om iedereen voor alle mooie jaren te bedanken en het gezellig gezamenlijk af te sluiten.